Syksyn 2020 pienryhmän /solunjohtajakoulutus

Järjestämme seurakunnan pienryhmien eli solujen johtajakoulutuksen rukoushuoneella pe 27.11. klo 18-21 sekä lauantaina 28.11. klo 10-15.
Jos olet kiinnostunut pienryhmätoiminnasta ja olet seurakuntamme jäsen, olet tervetullut mukaan. Koulutukseen osallistuminen ei edellytä oman solun perustamista, joten voit tulla ihan vain uteliaisuudesta tutustumaan työmuotoon. Koulutus tarjoaa innostustusta, ohjausta ja valmiuksia toimia seurakunnan vastuutehtävissä ja erityisesti pienryhmän ohjaajana.

Koulutuksesta vastaa seurakuntamme solutyön tiimi.
Koulutus on maksuton. Ohjelma sisältää kahvit sekä lauantaina myös lounaan.

Ilmoittautumiset sekä lisätiedot ti 24.11.2020 mennessä marjok.koykka(ät)gmail.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print