Ovet ovat auki!

Seurakuntamme toiminta jatkuu toukokuussa koronarajoitukset huomioiden.

Avin päätöksen mukaan yleisötilaisuuksia koskee 20 hengen kokoontumisrajoitus 16.5.2021 saakka. Sunnuntain jumalanpalvelukset sekä kaksi kertaa kuukaudessa pidettävä Elävää vettä Raamattukoulun opetus tulevat livestriimeinä Youtubessa, mutta seurakuntamme ovet ovat kaikkien tilaisuuksien yhteydessä auki ja niihin voi osallistua kokoontumisrajoitukset huomioiden.

Keskiviikon, torstain sekä lauantain rukoushetkistä ei tule nettilähetystä. Perjantaisin Youtube-kanavalla on Sua kuunnellaan liverukousilta. Varkki- ja nuortentoiminta jatkuu perjantai-iltaisin normaaliin tapaan. Kaikessa toiminnassamme noudatamme turvavälejä (= vältämme lähikontaktia), hyvää käsi- ja yskimishygieniaa sekä vahvaa maskisuositusta.

Voimia koronaepidemian keskelle! Kyllä me tästä selviämme!!
Johtava pastori V-M Köykkä

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print